Jesteś tutaj:
Strona Główna
❯ Znajdź pomoc w Luboniu
← Powrót do strony głównej
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – UM Luboń
Plac Edmunda Bojanowskiego 2, 62-030 Luboń, tel. 61 813 00 11 w.11 e-mail: office@lubon.pl
Lubońskie Centrum Pomocy i Wsparcia Rodzinie – ul. Sobieskiego 65.
Warsztaty terapeutyczne odbywają się od poniedzłaku do piątku 16:00 - 18:30.
Wtorek
Dyżur pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych
Małgorzata Szajek - we wtorek przyjmuje pomiędzy 13.00 a 16.00.
Dyżur psychoterapeuty uzależnień w zakresie alkoholizmu i przeciwdziałania przemocy
Jacek Urbaniak – przyjmuje we wtorki w godzinach od 16.00 do 21.00. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wiele lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie, obecnie na stanowisku zastępcy kierownika oddziału uzależnień.
Luboński Telefon Zaufania – przeciwdziałanie przemocy i profilaktyka uzależnień tel. 665 – 520 – 920 czynny we wtorki godz. 19.00 – 20.00
Środa
Dyżur pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych
Małgorzata Szajek – w środy przyjmuje pomiędzy 13.00 a 16.00
Pedagog – terapeuta, od wielu lat pracuje w zawodzie pomagając dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ukończyła pedagogikę na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe m.in. z zakresu terapii uzależnień. Uczestniczyła w wielu szkoleniach związanych z profilaktyką uzależnień i pomocą dzieciom i młodzieży. Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 663 504 894.
Czwartek
Dyżur pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych
Małgorzata Szajek – w czwartki przyjmuje w godzinach 12.00 a 17.00.
Pedagog – terapeuta, od wielu lat pracuje w zawodzie pomagając dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ukończyła pedagogikę na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe m.in. z zakresu terapii uzależnień. Uczestniczyła w wielu szkoleniach związanych z profilaktyką uzależnień i pomocą dzieciom i młodzieży. Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 663 504 894.
Dyżur certyfikowanego psychoterapeuty uzależnień
Marcin Bąk – w czwartki przyjmuje w godzinach 11.00 – 19.00
Prowadzi psychoterapię dorosłych i młodzieży zmagających się z zaburzeniami emocjonalnymi, osobowości oraz doświadczających trudności w relacjach interpersonalnych. Pomagam osobom uzależnionym, współuzależnionym oraz DDA; wychowanym w rodzinach, których dotknął problem uzależnienia któregoś z jej członków. Ukończył Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie – czteroletnie szkolenie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz dwuletnie Studium Terapii Uzależnień od Narkotyków prowadzone przez Instytut Edukacji i Terapii w Krakowie. Ukończyłem również Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.
Dyżur psychoterapeuty
Dominika Kolasińska - 11.00 do 17.00. Zapisy pod nr telefonu 663 504 894
Magister psychologii (UAM), certyfikowany psychoterapeuta Gestalt, trener i wykładowca na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Od lat prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych, grupy terapeutyczne i rozwojowe. Swoje doświadczenie w tym obszarze zdobywała pracując jako stażysta w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Staż kliniczny odbywała także w szpitalu psychiatrycznym im. Paula Giraud w Villejuif we Francji. Przez cztery lata pracowała jako terapeuta w stacjonarnym ośrodku leczenia uzależnień Stowarzyszenia Monar. W pracy łączy teorię Gestalt, Analizę Transakcyjną, Somatic Experiencing oraz nowoczesną wiedzę z obszaru medycyny psychosomatycznej i psychodermatologii. Od 2008 roku współpracuje z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS, gdzie nadzoruje merytorycznie studia podyplomowe „Psychologia Społeczna w Praktyce” oraz „Psychologia Uzależnień”. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz warsztaty i wykłady z obszaru komunikacji, analizy transakcyjnej, psychologii zdrowia, psychosomatyki, radzenia sobie ze stresem i psychodietetyki. Od 2022 roku uczestniczy w trzyletnim kursie certyfikującym Somatic Experiencing (Terapia Traumy) organizowanym przez Instytut Terapii Psychosomatycznej
Piątek
Dyżur pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych
Małgorzata Szajek – w piątki przyjmuje pomiędzy 13.00 a 16.00.
Pedagog – terapeuta, od wielu lat pracuje w zawodzie pomagając dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ukończyła pedagogikę na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe m.in. z zakresu terapii uzależnień. Uczestniczyła w wielu szkoleniach związanych z profilaktyką uzależnień i pomocą dzieciom i młodzieży. Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 663 504 894.
Sobota
W Lubońskim Centrum Pomocy i Wsparcia Rodzinie – ul. Sobieskiego 65, realizowany jest PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC „SIŁACZ” - zajęcia odbywają się w każdą sobotę od 9 do 12, zapisy bezpośrednio u prowadzących grupę: Małgorzata Szajek tel. 663 504 894 lub Jacka Urbaniaka tel. 501-190-920.
Warsztaty o charakterze profilaktycznym: od poniedziałku do piątku w godzinach 16.15 do 18.15 w Lubońskim Centrum Pomocy i Wsparcia Rodzinie – ul. Sobieskiego 65, odbywają się warsztaty o charakterze edukacyjno-terapeutycznym dla dzieci. Kwalifikacja dzieci na warsztaty odbywa się za pośrednictwem pedagogów i psychologów szkolnych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – UM Luboń Plac Edmunda Bojanowskiego 2, 62-030 Luboń, tel. 61 813 00 11 w. 11 e-mail: office@lubon.pl . Komisja pracuje w składzie: Katarzyna Andrzejczak, Łukasz Kołcz, Rafał Marek - przewodniczący, Sławomir Grzesiak, Małgorzata Szajek, Romualda Suchowiak – sekretarz, Michał Szwacki, Karolina Wilczyńska – Kąkol.
Komisja jest podzielona na dwa zespoły problemowe:
- zespół motywujący w składzie Małgorzata Szajek, Katarzyna Andrzejczak, Romualda Suchowiak, Rafał Marek
- zespół kontrolny w składzie Karolina Wilczyńska – Kąkol, Michał Szwacki, Łukasz Kołcz, Sławomir Grzesiak
W ramach kontraktu Narodowego Funduszu Zdrowia w Luboniu usługi świadczy:
Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego. Poradnie funkcjonują w ramach kontraktu z NFZ Adres poradni to: ul. Kościuszki 53, Luboń, tel. 61 813 09 33.
Lubońskie Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
Grupa AA „Avanti” – ul. Sobieskiego 97 (budynek Ośrodka Kultury) – środa, od godz. 18.00
Grupa AA „Do przodu” – salka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP pl. E. Bojanowskiego 6 – piątek, od godz. 18.00
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBONIU PRZY UL. ŹRÓDLANEJ 1 – TEL. 61 8-105-085 UDZIELA POMOCY W ZAKRESIE:
– świadczenia finansowe z pomocy społecznej, realizacja programu dożywiania – bezpłatne obiady dla dzieci w szkołach i przedszkolach (dla rodzin spełniających kryteria finansowe),
– świadczenia z zakresu świadczeń rodzinnych – zasiłki rodzinne wraz z dodatkami, zasiłki pielęgnacyjne, świadczenie rodzicielskie, wychowawcze, „Dobry start”,
– świadczenia z zakresu pracy socjalnej, wsparcie asystenta rodziny,
– pomoc dla Seniorów w ramach usług opiekuńczych w świadczonych w miejscu zamieszkania,
– pomoc dla mieszkańców w formie dodatku mieszkaniowego i elektrycznego,
– pomoc psychologiczna
W ramach projektu „Poprawa dostępu do usług społecznych wspierających rodzinę i rodzinną pieczę zastępczą na terenie MOF Poznania – EDYCJA II, który jest współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w MOPS LUBOŃ dostępne są usługi:
Asystenta rodziny
wspiera rodzinę przeżywającą trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczej
Poradnictwo psychologiczne
obejmuje realizację usług psychologicznych, w tym spotkania indywidualne i grupowe dla osób i rodzin z problemem opiekuńczo – wychowawczym, terapię rodzinną. Celem spotkań jest między innymi nabycie umiejętności personalnych i rodzicielsko - wychowawczych, zwiększenie umiejętności radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania trudności życiowych, nabycie umiejętności komunikowania i skutecznego porozumiewania się, rozpoznanie i umiejętność wykorzystania własnego potencjału.
Poradnictwo pedagogiczne
obejmuje usługi pedagogiczne w formie indywidualnych i grupowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, które wymagają wsparcia. Pedagog świadczy długofalową pomoc i wsparcie dzieciom i młodzieży, które sobie z czymś nie radzą. Celem spotkań jest między innymi podniesienie samooceny dziecka, wiary we własne możliwości i motywacji do nauki. Zajęcia mają umożliwić dziecku wyrównanie szans edukacyjnych , nauczyć skupienia uwagi, nauczyć umiejętności redukcji zachowań agresywnych.
Trener umiejętności funkcjonowania w rodzinie
obejmuje realizację poradnictwa rodzinnego indywidualnego bądź z całą rodziną z zakresu problemów opiekuńczo – wychowawczych. Celem spotkań jest rozwijanie kompetencji rodziców i opiekunów oraz zrozumienie mechanizmów postępowania dzieci, a w konsekwencji lepsze radzenie sobie z procesem wychowawczym. Przekazana praktyczna wiedza ma doprowadzić do nabycia przez rodziny z problemami konkretnych umiejętności przydatnych w sytuacjach życia rodzinnego i szkolnego.
Specjalista do spraw przemocy
obejmuje realizację usług certyfikowanego specjalisty do spraw przemocy w formie spotkań indywidualne dla ofiar przemocy domowej w zakresie: rozpoznania sytuacji ofiar przemocy w rodzinie i opracowania planu pomocy, wspierania w przezwyciężeniu sytuacji kryzysowej związanej z występowaniem przemocy w rodzinie, prowadzenia terapii indywidualnej ukierunkowanej na wsparcie ofiary przemocy w rodzinie oraz nabycie umiejętności ochrony przed osobą stosującą przemoc w rodzinie. Specjalista ten oferuje także pomoc dla sprawców przemocy.
Wszystkie osoby chcące skorzystać z pomocy specjalisty zapraszamy do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Luboniu, ul. Źródlana 1 od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałek: 8.00-16.00 od wtorku do piątku;7.00-15.00 lub kontakt telefoniczny pod numerem: 61 8 105-085.
Zespół interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Jeśli posiadamy podejrzenie i informację o kimś kto doświadcza przemocy ze strony swoich bliskich lub sama osoba doświadcza przemocy należy taką sytuację zgłosić do MOPS w Luboniu przy ul. Źródlanej 1 tel. 61 8-105-085 lub do Komisariatu Policji w Luboniu przy ul. Powstańców Wlkp. 42 tel. 61 8-414-900.
Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego – Justyna Juskowiak poniedziałek 8-16, wtorek-piątek 7-15, siedziba MOPS Luboń, ul. Źródlana 1 tel. 61-8-105-085 lub 695-055-481.
Z ramienia Komisariatu Policji w Luboniu w procedurę Niebieskiej Karty zaangażowani są dzielnicowi (informacji o tym jaki dzielnicowy zajmuje się Państwa ulicą uzyskacie dzwoniąc do dyżurnego KP Luboń tel. 61 8 414-900 lub korzystając z aplikacji Moja Komenda):
Komisariat Policji w Luboniu ul. Powstańców Wlkp. 42, tel. 47 77 149 00
Straż Miejska w Luboniu ul. Dworcowa 1 tel. 61 813 19 86
Plac Edmunda Bojanowskiego 2
62-030 Luboń
tel. 61 813 00 11 w.11