ikona wczytywania strony

Aktualności ❯ (Archiwum)

Ikonka symbolizująca artykuł

Półkolonie zimowe

2022-02-03

W okresie ferii dzieci ze szkół podstawowych w Luboniu uczestniczą w zorganizowanych przez Urząd Miasta Luboń zajęciach. Pierwszy tydzień grupa kilkanaściorga dzieci rozpoczęła  na sali zabaw Acapulco. Zjeżdżalnie, basen z kulkami i trampoliny zdecydowanie okazały się dobrym pomysłem na uwolnienie pozytywnej energii.

W kolejnym dniu dzieci przeniosły się wraz z opiekunami w egzotyczne miejsca w poznańskiej Palmiarnii, gdzie zarówno rośliny jak i akwaria oraz krzyk mieszkających tam papug zrobiły na grupie wielkie wrażenie. 

W środę podczas warsztatów plastycznych dzieci własnoręcznie przygotowały świece żelowe i fiolki z zapachami do wnętrz dla swoich Babć i Dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. 

Czwartek był dniem, w którym - łącząc przyjemne z pożytecznym - dzieci podczas warsztatów kulinarnych, pod okiem Szefa Kuchni, przygotowały pierogi na słodko z owocami i sosem angielskim, następnie włoską pizzę z długodojrzewającą szynką, mozzarellą i rukolą, a na koniec na stołach znalazł się deser w postaci fondanta czekoladowego z owocami. Dzieci doceniły trud wkładany w przygotowanie posiłków, a ciężką pracę wynagrodziła im wspaniała uczta.

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii cała grupa wyruszyła na Termy Maltańskie. Wodnym szaleństwom nie było końca, a cały kompleks wraz ze zjeżdżalniami i basenami termalnymi zrobił na dzieciach wielkie wrażenie.

Ze względu na bezpieczeństwo i komfort dzieci, cała grupa poruszała się wynajętym autobusem. Przez cały tydzień, poza głównymi atrakcjami, nie zabrakło również sportowej rywalizacji i pysznych posiłków.

Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni bezpiecznie wrócili do swoich domów, nie mogąc doczekać się już kolejnych atrakcji w 2 tygodniu ferii.

Półkolonie zimowe - zdjęciePółkolonie zimowe - zdjęciePółkolonie zimowe - zdjęciePółkolonie zimowe - zdjęciePółkolonie zimowe - zdjęciePółkolonie zimowe - zdjęciePółkolonie zimowe - zdjęciePółkolonie zimowe - zdjęcie
Link do Urzędu Miasta Luboń

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Luboniu

Plac Edmunda Bojanowskiego 2
62-030 Luboń
tel. 61 813 00 11 w.11

Polityka prywatnościDeklaracja dostępności