ikona wczytywania strony

Aktualności ❯ (Archiwum)

Ikonka symbolizująca artykuł

Startuje Lubońskie Centrum Profilaktyki – skorzystaj z pomocy specjalistów

2017-04-03

Od 3 kwietnia wszyscy  specjaliści współpracujący z komisją rozwiązywania problemów alkoholowych będą dostępni w nowym miejscu przy ul. Poniatowskiego 20 (II piętro).

W ramach Centrum będzie działał punkt konsultacyjny świadczący następujące bezpłatne usługi: porady prawne, porady i wsparcie psychoterapeuty uzależnień – alkoholizm,  przeciwdziałanie przemocy, punkt informacyjno-konsultacyjny w zakresie narkomanii oraz uzależnień behawioralnych. Zakres udzielanej dotychczas pomocy zostanie rozszerzony o  mediacje oraz porady psychologa dzieci i młodzieży. W każdy wtorek  pomiędzy 19.00 a 20.00 będzie można zadzwonić na „Luboński Telefon Zaufania” – 665 – 520 – 920 . Korzystać z telefonu mogą osoby, które nie wiedzą jak poradzić sobie z problemem,  lub chcą uzyskać poradę telefoniczną z zakresu przeciwdziałania przemocy czy uzależnień. Telefon zaufania będzie obsługiwał specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie i specjalista psychoterapii uzależnień Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

Przypomnijmy, że dotąd specjaliści przyjmowali osoby potrzebujące pomocy w budynku Dworca PKP przy ul. Dworcowej. Dzięki nowemu pomieszczeniu poprawi się komfort osób oczekujących wparcia. Na piętrze obok pomieszczenia Centrum są miejsca siedzące, gdzie można będzie poczekać na wizytę. Miejsce przyjęć zmieni też pełnomocnik Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych Pani Małgorzata Szajek , która zamiast w Urzędzie Miasta będzie przyjmować w pomieszczeniach Centrum. Poniżej znajdą Państwo informacje o specjalistach, zakres udzielanej pomocy oraz godziny ich przyjęć.

Poniedziałek

Bezpłatne porady prawne

 Łukasz Marcinkowski – Przyjmuje  w pierwszy i ostatni  poniedziałek miesiąca od 18.00 do 20.00.  Adwokat, od 2010 roku na zlecenie GKRPA w Luboniu udziela porad prawnych mieszkańcom w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy . Kontakt z prawnikiem możliwy pod telefonem tel. 600 814 575

Wtorek

Dyżur pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych

Małgorzata Szajekprzyjmuje we wtorki i piątki pomiędzy 13.00 a 15.00. Pedagog – terapeuta, od wielu lat pracuje w zawodzie pomagając dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ukończyła pedagogikę na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe m.in. z zakresu terapii uzależnień. Uczestniczyła w wielu szkoleniach związanych z profilaktyką uzależnień i  pomocą dzieciom i młodzieży. Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 663 504 894.

Dyżur psychoterapeuty uzależnień w zakresie alkoholizmu i przeciwdziałania przemocy

Jacek Urbaniak –  przyjmuje we wtorki w godzinach od 16.00 do 20.00. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wiele lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie, obecnie na stanowisku zastępcy kierownika oddziału uzależnień.  Terapeuta przyjmuje w  każdy wtorek w godzinach od 16.00 do 20.00 (możliwy  kontakt telefoniczny za pośrednictwem pełnomocnika Burmistrza).

Luboński Telefon Zaufania  – przeciwdziałanie przemocy i profilaktyka uzależnień                                tel.  665 – 520 – 920 – godz.  19.00 – 20.00

Środa

Punkt informacyjno-konsultacyjny w zakresie narkomanii oraz uzależnień behawioralnych          m.in. komputer, smartfone, hazard.

Anna Hausa-Jarmoszyńska –  Przyjmuje w każdą środę pomiędzy 17.oo a 19.00 Psycholog (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek psychologia, specjalność kliniczna), psychoterapeuta poznawczo-behawioralny ,  specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia Możliwy kontakt telefoniczny za pośrednictwem pełnomocnika Burmistrza.

Czwartek

Porady psychologa dzieci i młodzieży

Natalia Ciesielska –  Przyjmuje w każdy czwartek pomiędzy 17.oo a 19.00. Psycholog, absolwent specjalności psychologia kliniczna na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, uczestnik wielu szkoleń z zakresu psychologii. Możliwy kontakt telefoniczny za pośrednictwem pełnomocnika Burmistrza.

Piątek

Dyżur pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych

Małgorzata Szajekprzyjmuje we wtorki i piątki pomiędzy 13.00 a 15.00. Pedagog – terapeuta, od wielu lat pracuje w zawodzie pomagając dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ukończyła pedagogikę na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe m.in. z zakresu terapii uzależnień. Uczestniczyła w wielu szkoleniach związanych z profilaktyką uzależnień i  pomocą dzieciom i młodzieży. Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 663 504 894.

Mediacje, fachowa pomoc w trudnych rozmowach

Paulina Kukorowska – Adamska – Przyjmuje w każdy piątek pomiędzy 17.oo a 19.00. Psycholog, od 12 lat pracuje w zawodzie.  W zakresie mediacji szkoliła się u mediatorów polskich i zagranicznych oraz certyfikowanych trenerów Porozumienia Bez Przemocy.

Opracował:  przewodniczący GKRPA Luboń

Zdjęcie Lubońskiego Centrum ProfilaktykiZdjęcie Lubońskiego Centrum ProfilaktykiZdjęcie Lubońskiego Centrum Profilaktyki
Link do Urzędu Miasta Luboń

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Luboniu

Plac Edmunda Bojanowskiego 2
62-030 Luboń
tel. 61 813 00 11 w.11

Polityka prywatnościDeklaracja dostępności